به روز شده: ۱۰:۲۴ تهران - یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۹

/اختصاصی/ میرحسین موسوی در دیدار با اعضای کمیته دانشجویی مجاهدین انقلاب: "آزادی و عدالت" دو واژه جدا ناپذیرند/ قدرت سازندگی ما باید از قدرت تخریب مخالفانمان پیشی بگیرد

امروز: میرحسین موسوی تبیین شعارهای درست و منطبق با خواسته های به حق مردم را یکی از وظایف اصلی جنبش سبز برشمرد و تاکید کرد: وظیفه ما این است که شعار ها را با دقت و درست انتخاب کنیم و بر سر آن ها بایستیم.
به گزارش خبرنگار سایت امروز، مهندس میر حسین موسوی در دیدار با اعضای کمیته دانشجویی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران ضمن ارائه تحلیلی از وضعیت کشور، با اشاره به نیروی انسانی عظیمی که در دانشگاه ها وجود دارد، گفت: سرکوب ها نتوانسته است جلوی پیشرفت جنبش سبز را در دانشگاه ها بگیرد بلکه شرایط موجود باعث شده است نفوذ اهداف جنبش سبز در دانشگاه ها عمیق تر شود و امروز در دانشگاه ها فعالیت سیاسی توام با عقلانیت درحال گسترش است. بحث های واقع بینانه در مورد نقاط ضعف و قدرت توام با استقامت و تامل برای ادامه ی راه سبز حیاتی است. وی تصریح کرد علت اینکه موج گسترده ی دستگیری ها منجر به توقف جنبش سبز نشده است همان واقعیتی است که در شعار کلیدی مردم یعنی "ما بیشماریم" تبلور یافته است. این شعار بسیار مهم است در سطح دانشگاه ها سه و نیم ملیون دانشجو حضور دارد که اکثریت قریب به اتفاق آنان می دانند راه سرافرازی کشور گسترش امواج سبز آگاهی و مسئولیت در میان توده های ملیونی مردم است. دانشجویان فرزندان مردم هستند و به خوبی آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را تاکنون انجام داده اند.
موسوی گفت کسانی که سرکوب می کنند مسیر خود را طوری تعریف کرده اند که بخش کوچکی از ملت را در داخل خود جا می دهد و به همین دلیل حتی در بهشت زهرا هم با اسلحه و باتوم ظاهر می شوند و ما راه سبز را طوری باید تعریف و معرفی کنیم که همه ی هفتاد ملیون جمعیت کشور حتی مخالفان ما را در بربگیرد. وی تبیین شعارهای درست و منطبق با خواسته های به حق مردم را یکی از وظایف اصلی علاقمندان به جنبش سبز برشمرد و تاکید کرد وظیفه ی ماست که شعارها را با دقت و درست انتخاب کنیم و سپس بر سر تحقق آن ها بایستیم.
موسوی آزادی و عدالت را دو کلید واژه ی مهم در حرکت جنبش سبز دانست و گفت عدالت و آزادی از هم جدایی ناپذیرند و آن کسی که وضعیت معیشتی فلاکت بار دارد بیشتر در معرض از دست دادن آزادی های اساسی است.
موسوی گفت راه حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور اقتصاد صدقه ای نیست. شما حاصل به باد دادن ثروت های ملی و درآمدهای نفتی را نگاه کنید. هر روز ما بیشتر از دیروز به درآمدهای نفتی وابسته شده ایم و بازارهای ما پر از کالاهای خارجی است در حالی که تقریبا همه ی صنایع و کشاورزی ما در وضعیت بسیار دشواری قرار دارند. شما در مورد وضعیت نیروی کار کشور دقت کنید. بنده واقعا وقتی با این سیاست ها و فساد و بی برنامگی و در کنار آن قول نرخ بیکاری پنج درصد را می شنوم حیرت می کنم. این روندها اگر ادامه یابد، در آینده سند چشم انداز بیست ساله یک شوخی که برای گول زدن مردم تهیه شده است تلقی خواهد شد و نه یک سند معتبر برای نشان دادن راه پیشرفت کشور.
امروز یک چهارم زمان تعیین شده برای نیل به اهداف گذشته است. بیاییم بدون تعصب بررسی کنیم که آیا به آن اهداف نزدیک تر شده ایم یا دورتر.
ما دیگر نیازی نداریم برای نشان دادن دلایل این وضع به جای دور یا تحلیل های پیچیده برویم. کافی است به زندان ها نگاه کنیم و ببینیم چه تعداد از خدمتگزاران و روزنامه نگاران و زنان و مردان کارآمد کشور را به بهانه های واهی راهی زندان کرده ایم و پروژه ی اعتراف گیری راه انداخته ایم و هم اکنون هم که به تعداد اندکی از زندانیان مرخصی داده شده است، آن ها زیر فشار هستند که اگر می خواهند به زندان برنگردند، مصاحبه کنند و این در حالی است که به طور مدام رسانه های مردمی و مستقل زیر فشار هستند.
موسوی اضافه کرد بنده چشم اندازی برای آزادی مطبوعات و رسانه ها آنچنان که در قانون اساسی آمده است نمی بینم فلذا باید علاقمندان به جنبش سبز خود را با شرایط موجود تطبیق بدهند و در همین شرایط سخت، راه هایی را برای بسط آگاهی و گسترش رسانه ها پیدا کنند. گذشته از آن همه ی ما امروز باید در محیط فعالیت و خانه ی خود یک رسانه باشیم.
موسوی افزود به هنگام جنگ تحمیلی که تاسیسات مهم کشور زیر بمباران قرار داشت و از سوی دیگر عناصری که خود را به صدام فروخته بودند از هیچ خرابکاری کوتاهی نمی کردند، بعضی ها معتقد بودند که بهتر است بگذاریم جنگ تمام شود تا با بازسازی را شروع کنیم. ولی دولت به این نتیجه رسید که هنوز آتش یک انفجار در یک مجتمع و یا پالایشگاه و تاسیسات خاموش نشده است، ما باید بازسازی را شروع کنیم. یعنی شعار اینکه باید قدرت سازندگی ما از تخریب دشمن پیشی بگیرد، جا افتاد. الان هم همان تجربه باید مورد توجه قرار گیرد. هر منفذی که بسته می شود بلا فاصله باید پنجره های دیگری گشوده شود. هر روزنامه ای که بسته می شود، راه انتشار یک روزنامه ی دیگر در چهارچوب قانونی جستجو شود. هر وبلاگی که بسته می شود ده ها وبلاگ دیگر برای دفاع حقوق مردم باید راه اندازی شود. این تنها راه است و ما بیشماریم و ما می توانیم این کار را انجام دهیم. باید توجه کنیم راه کوتاه نیست. ما باید یاد بگیریم که فعالیت های بحق سیاسی خود را با زندگی روزمره ی خود در این جا و آن جا توامان اداره کنیم. عظمت جنبش از ابتکار افراد معدودی نابغه برنمی خیزد. عظمت جنبش از فعالیت انسان های بی شماری ناشی می شود که آشکار و پنهان در حدی که می توانند در گشوده کردن این راه به آینده ی سبز کمک می کنند و در این راه حتی یک دعای خیر از یک فرد گمنام در یک گوشه ی دورافتاده ی کشور مغتنم است. در راه سبز کسی فکر نمی کند که کار بزرگ انجام می دهد، بلکه همه فکر می کنند که کار درست انجام می دهند. همه باید بدانند که ما می خواهیم کار درست انجام دهیم. ما می خواهیم از کرامت ذاتی انسان ها دفاع کنیم. ما می خواهیم مفهوم ملت ایران مساوی یک پادگان و یا یک گروه اندک تلقی نشود. ایران یعنی بیش از هفتاد ملیون شهروند آزاد و با فرهنگ و اعتقادات رنگارنگ. ما از این کثرت و تنوع نمی ترسیم. ما اصولگراها را دوست داریم همانطور که همه ی اقشار ملتمان را. و همه ی فرهنگ های موجود را. و همه ی قومیت ها و همه ی زبان ها را دوست داریم. ما می گوییم قرار بود قرائتی رحمانی از اسلام را که سایه ی مهربانی و تحمل را در کشور باز کند داشته باشیم نه اقدامات ضد دینی اعتراف گیری و ماجراهای کهریزک و خوابگاه های دانشجویی و فجایع سی خرداد و عاشورا و دیگر روزها را. و الان هم می گوییم راه حل مسائل دستکاری آمار تعداد شهدا و پرکردن زندان ها نیست بلکه راه، رسیدگی به خانواده های شهدا و باز کردن در زندان ها و آزاد کردن رسانه ها و انتخابات آزاد رقابتی غیر گزینشی است. اگر می گویید حکومت نوکر مردم است، نوکر ولی نعمت خود را نمی کشد، آزار نمی دهد، او را به زندان نمی اندازد، او را محدود نمی کند و خواسته های خود را به نام خواسته ی مردم مطرح نمی کند. شما بگذارید برای آنکه صدا و سیما رسانه ی ملی باشد، ملت بیاید در آن رسانه صحبت کند. نه آنکه حتی یک مناظره ی ساده و کنترل شده را طاقت نیاورید.
موسوی گفت همه بدانند که راه حل مشکلات کشور در منحرف کردن اذهان مردم از مسائل اساسی نیست. حکومت باید همیشه به فکر زلزله ی پایتخت باشد، نه آنکه خوابنما شود که زلزله ای بزرگ در راه است. در حالی که دولت مدیریت و قدرت جابجایی حتی چند هزار نفر در تهران را ندارد، نباید با لفظ آمرانه از خروج پنج ملیون نفر از مردم تهران صحبت کند. شما اول نم نم ببارید و سپس غرش رعد و برق را داشته باشید. شما یک رشد معقول را برای رفاه و آموزش و بهداشت مردم داشته باشید و سپس تبلیغ افزایش نرخ جمعیت کشور را بکنید. امروز سیاست های بدون حساب و کتاب و خیال پردازی ها کشور را در مقابل تهدیدات خارجی قرار داده است. درست است که همه ی ملت ما آماده است در مقابل هر نوع تهدید بیگانه متحد بایستد، ولی در عین حال مسببان این شرایط در داخل را فراموش نخواهد کرد. بنده توصیه می کنم که به جای آنکه ناممکن جابجایی پنج ملیون نفر از تهران را بدهیم، ضمن اقدامات درست و سنجیده، برای مواجهه با هر خطر ناشی از بلایای طبیعی تلاش کنیم که خطر بلایای خارجی خودساخته را از سر ملت دور کنیم. فکر نکنیم مردم گفته ها و اعمال ما را فراموش می کنند. مردم حتی نسبت به سرنوشت کرم ها و لاک پشتی که به فضا حساسند و می خواهند بپرسند نتایج تحقیقات در مورد این حیوانات بی گناه به کجا انجامید.
گفتنی است در ابتدای این دیدار تعدادی از اعضای کمیته دانشجویی سازمان به طرح نظرات خود از فضای سیاسی پس از انتخابات تاکنون و نوع نگاه مردم به جریان سبز و اوضاع کشور پرداختند


-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی


نظرات

متاسفانه رهبری حضرت آیت الله خامنه ای خودش خودش را مضطر کرده است. من دلم ایران و برای او می سوزد که این چنین روزگار ایران را و خودش را تیره کرده. اما:
چو تیره شود مرد را روزگار
همه آن کند کش نیاید بکار
این را بزرگ توس فردوسی کبیر گفته است. من مطمئنم با روحیه ای که رهبری دارند روزگار بدی را می گذرانند. اما حتا و حتا و حتا هنوز هم دیر نشده است. برای راه رفتن بر سرنیزه و سر ِ سرنیزه باید تا ابد محتاط بود، و چون هیچ چیز در این جهان ابدی نیست، سقوط حتمی ست. بیدار شویم، بیدار شوید. بقول نویسنده ای دیگر زلزله فقط تهران را نخواهد لرزاند، زلزله ایران را بشدت هزار ریشتر خواهد لرزاند و غلطاند!!


آقای موسوی به زنان بیشتر توجه کنید! و سپاسگزار که هر روز ورقی نو در می اندازید!


سلام من هرگز برای خود بت نساخته ام اماسخن اقای مهندس موسوی بوی عطر بهشت وانسجام دلها میدهد.ایا میتوان تصور کرد که سخن حق همانند پیام پیامبران در دل گمراهان رسوخ پیدا کرده وهمچون حر به سوی مردم باز گردند وعاقبت خود را ختم به خیر نمایند. الیس الصبح بقریب


mas bidarim ay aziz gar khob gosho va chashmane bessiret baz koni,va talebe hagh bashy


سلام بر موسوی بزرگوار، جان جانان، شیره و ثمره هزار و چهارصد سال مقاومت و درود بر دوستانش و درود حتا بر دشمنانش که خدا خیرشان دهد و شرشان بستاند. این مرد مردان، این شیر بیشه ی ایرانیت، این تداوم راه کوروش و داریوش و مزدک و میرزا کرمانی و امیر کبیر و مصدق و همهی ایران بانان و همه ی دلاوران این مرز و بوم. یزدان نگهبانش باد!


to farzande pak sarzmine khourshidi ba farhang va temmedoni hezaran saleh.
Hala ay aziz khorshid,mas by shomarim va hameh ba ham hasstim ta anja ke noor khorshid mitabe,,
. khodavend yaro yaver hameh khoban,mir janan


9 دی را فراموش نکنید شاید از خواب بیدار شدید


با سلام به این نزدیک جانباز، اگر البته خود جانباز نباشد! باید سجده کنم این نوشته را، و تجدید کند گفته ای اورا و بجا آورم احترام به مخوسوی بزرگ را. این همه بزرگی را از کجا آوردی ای مرد. اینهمه فکر را بگو، اینهمه سخاوت در بیان را، اینهمه نغز گویی را، این همه رهبریت را بگو آخر ای مرد از کجا آوردی؟ ناز شصتت! اما آیا رهبری به سخن نزدیک جانباز که گویی خود جانباز است توجه خواهد کرد، آیا او سخن این باکباخته را خواهد شنید؟ او او اطرافیانش را نهیب خواهد زد تا اینهمه دروغ را برایش نگویند، تا اینهمه از فتنه های خود که بنام سبز کرده اند برایش نگویند. ایکاش یک ذره مروت بود، ایکاش یک ذره انسانیت در این نمازهای جمعه تلاوت می شد ایکاش اسلام را خرج نان و طعام و ماندن نمی کردند. ایکاش رهبری رهبر بود! ایکاش این سخنان بسیار زیبای این نزدیک جانباز را می شنید.


من امیدوارم خود این رسانه ی محترم که خیلی هم مورد علاقه ی من و خانواده ی من است سخنان موسوی عزیز را بشنود. این مرد که تنها مدعی ایرانی بودن و جزو مردم بودن است. موسوی واقعا آدم خوشفکر و خوشذوق و حیرت آوری ست. بنده پیوسته از سخنان بزرگ این مرد کوچک احساس شگفتی و غرور می کنم. هر چه کردم که یک کلام حرف مفت از زبان و قلم این مرد ببینم پیدا نکردم. او واقعا یک رهبر است. رهبری که که برای خودش خفت نمی داند ، برای خودش کسر شان نمی داند که سخن یک آدم معمولی را هم بشنود و بپذیرد و خودش را نسبتا معقول و نسبتا هوشمند، و نسبتا رهبر بداند. ایکاش رهبری معظم آقای خامنه ای هم ذرهای از این مرام را داشت. دست کم وقتی می دید که نمی تواند از پس یک کشور و یک مردم با سابقه ی تمدنی هفت هزار ساله برآید استعفا می داد و نام نیکی از خود بجا می گذاشت، و باعث و بانی این همه کشتار، این همه تجاوز این همه سرکوب، اینهمه شکنجه این زندانی و این همه ...نمی شد. همینک هم دیر نشده، واقعا و دوستانه عرض می کنم، بنده از نزدیکان بسیار نزدیک جنباز هستم، از نزدیکان شهیدی دیگرم و...والبته هیچ ادعایی نیز ندارم، رهبری برای عاقبت به خیری خودش هم که شده باید در یک تصمیم جهشی انقلابی دستور آزادی تمامی زندانیان را صادر کند، این دولت را بر کنار کند، با همکاری موسوی و ستم دیدگان از این همه جنایت یک حکومت موقت جایزگزین کند،یک سال وقت به همه بدهد تا بیایند از چپ چپ تا راست راست، از مذهبی تا سکولار و در رادیو و تلویزیون تبلیغ کنند، بعد رفراندوم شود که آیا باز هم مردم ایران خواهان حکومت اسلامی ، جمهوری اسلامی هستند یا نه. آنچه از ادعاهای رهبری و اطرافیان ایشان صاتع می شود این است که حتا امروز هم آنها نود و هشت درصد رای خواهند آورد. پس چه باک که سخن من بی سر و پا را هم رهبری بشنود. هان!؟ آری ایران را همین رهبری می تواند رهبری کند بسوی یک رفراندوم بدون خون و خونریزی. رهبری خودش می داند که حرف من درست است. جالب است رهبری بداند، و همه بدانند که بنده از یک مرکز دولتی که همشان سبزند و وانمود می کنند که سرخند و سیاه این نظر را می فرستم. رهبری باید تا دیر نشده آنچه را من پیشنهاد کردم بپذیرند. این راه سعادت همه ی ماست. وگر نه زلزله تهران نه، زلزله ی ایران حتمی ست، حتمی حتمی حتمی! من امیدوارم رهبری این سخن مرا بیاد آورد. جلو آن زلزله را هیچ باتومی که به خون آلوده خواهد شد را نخواهد گرفت، هیچ تجاوزی، هیچ کشتاری، هیچ زندانی ای، هیچ شکنجه ای، هیچ...به نظر من شانس بزرگ حتا رهبری موسوی ست! اگر موسوی فصلش بگذرد دیگر معلوم نیست کاوه ای چون او پیدا شود، شاید بقول اخوان دوست قدیمی رهبر اینبار بجای « کاوه » ی موسوی « نادر » آمد!


خدا به همه انسانهاي پاك و متدين و عاقل و با وجدان و ازادي خواه عمر با عزت عطا كند. امين


نظر شما

در همین زمینه
 • برگی از تاریخ: تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
 • سیری در بیانیه های راهبردی موسوی
 • منشور جنبش سبز
 • اطلاعیه میرحسین موسوی پیرامون ۲۲ خرداد امسال و نیز هتک حرمت بیوت مراجع
 • گفت و گوی صریح کلمه با میرحسین موسوی پیرامون شخصیت امام خمینی
 • میرحسین موسوی جنایت اخیر رژِیم اشغالگر قدس را محکوم کرد
 • در دیدار موسوی و کروبی اعلام شد: درخواست صدور مجوز راهپیمایی
 • موسوی: برخی مردم را فقط برای تشریفات و مراسم می خواهند
 • مهندس موسوی: خرافه گرایی امروز در خدمت فساد سازمان یافته سیاسی و اقتصادی است
 • رهنورد: آرمان جنبش سبز امتداد آرمانهای انقلاب ودفاع مقدس است
 • آخرین اخبار
 • دیدار مشترک موسوی و کروبی؛ با راهپیمایی سکوت مخالفت ولی از هتک و تخریب حمایت می کنند
 • گامی دیگر به سوی خودکامگی
 • صدور حکم جدید برای آرش صادقی از اعضاي جوانان حزب مشارکت
 • محمد نوری زاد به مرخصی آمد
 • حسین درخشان پس از ۲۱ ماه بازداشت به دادگاه رفت
 • ژیلا بنی یعقوب جایزه خود را به شیوا نظرآهاری و بهمن احمدی امویی تقدیم کرد
 • سید حسین مرعشی به مرخصی آمد
 • اکبر اجدادی آزاد شد
 • حمیدرضا جلایی‌پور: به محمدرضا گفته بودند اگر همسرت به تهران نیاید بیچاره‌ات می‌کنیم
 • گسيل فرهنگ لباس شخصي ، به فضاي اينترنت
 • دیدار اعضای سازمان مجاهدین انقلاب با خانواده محسن آرمین
 • سازمان مجاهدین انقلاب، ارتحال داماد امام (س) را به سیدحسن خمینی تسلیت گفت
 • علی مطهری: کوچک زاده ریشه روسی دارد/ فحاشی و تلاش برای درگیری فیزیکی از سوی حامیان دولت
 • میرحسین موسوی و مهدی کروبی صبح امروز دیدار کردند
 • عماد الدین باقی به مرخصی آمد
 • فرهاد دانشجو و ملک ری
 • هشدار شدیداللحن رئیس قوه قضائیه به اهانت کنندگان به مجلس
 • دادستان تهران با جمعی از خانواده‌‌های زندانیان سیاسی دیدار کرد
 • ورود اسکناس ده هزار تومانی به بازار پولی و اشتباه در شعر معروف سعدی
 • دیدار اعضای سازمان مجاهدین انقلاب با خانواده محسن آرمین