به روز شده: ۱۵:۰۷ تهران - سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۹

قنبری با انتقاد از ترویج فضای افترا در جامعه: منبع اطلاعات آیت‌الله جنتی مشخص شود

امروز:سخنگوی فراکسیون خط امام(ره) مجلس گفت: رفتار برخی افراد که فضای تهمت و افترا را در جامعه به وجود می آورند با تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد وحدت مغایرت دارد.

به گزارش ایلنا، داریوش قنبری نماینده ایلام در ارتباط با برخی اظهار نظرها در مورد دریافت یک میلیارد دلار پول از سوی سران فتنه از آمریکا، اظهار داشت: چنین اظهاراتی در محافل عمومی جایی ندارد و چنانچه کسی چنین ادعایی دارند، باید آن ادعا را همراه با اسناد و مدارک در دادگاه صالحه مطرح کنند و دادگاه به آن ادعا رسیدگی کند.

قنبری ادامه داد: اینکه چنین مسائلی در محافل عمومی بیان شود این شائبه را به وجود می‌آورد که هدف چنین اظهاراتی تخریب است. البته از اظهارات آقای جنتی این گونه به نظر می‌رسد که از سوی برخی محافل اطلاعاتی، اطلاعات نادرستی به ایشان داده شده است. البته باید بررسی‌های لازم صورت گیرد و منبع چنین اطلاعاتی مشخص شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اظهارات حمید رسایی که ادعا کرده بود سیدمحمد خاتمی این یک میلیارد دلار را دریافت کرده است، گفت: دیدگاه رسایی همواره یک دیدگاه خاص افراطی است و زبان تهمت ایشان برای اصلاح‌طلبان همواره باز بوده است و همه‌گونه تهمت و افترایی به اصلاح‌طلبان اظهار داشتند و قوه قضائیه نیز هیچ برخوردی با وی نکرده است.

قنبری ادامه داد: اگر صحبت‌هایی که در جریان انتخابات صورت گرفت و اتهاماتی که در آن فضا به برخی افراد زده شد از سوی قوه قضائیه مورد رسیدگی قرار می‌گرفت، در حال حاضر شاهد ادامه روند تهمت و افترا در جامعه نبودیم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه برخی تصور می‌کنند هرگونه که بخواهند می‌توانند به رقبایشان تهمت بزنند، خاطرنشان کرد: این اقدامات با صحبت‌های رهبری که به آرامش و وحدت تاکید داشتند مغایرت دارد.

سخنگوی فراکسیون خط امام(ره)گفت:این افراد چنانچه سند و مدرکی در دست دارند باید آن را به قوه قضائیه ارائه دهند و به گونه‌ای نباشد که در سخنرانی‌ها چنین اظهاراتی را بیان کنند که جز تشویش اذهان عمومی و ایجاد بدبینی در میان مردم نتیجه دیگری نخواهد داشت و حتی با اقتدار نظام جمهوری اسلامی نیز سازگاری ندارد.

وی افزود: اگر چنین چیزی صحت دارد، چرا دستگاه‌های اطلاعاتی سرنخ تزریق پول‌ها را مشخص نکردند؟ چرا شورای نگهبان کاندیداهای انتخاباتی را مورد تایید صلاحیت قرار داد؟

این نماینده مجلس یادآور شد: همه این موضوعات نشان‌دهنده آن است که اطلاعات نادرستی به برخی افراد داده شده است و بعید به نظر می‌رسد که سند و مدرک قابل قبولی برای صحت این ادعاها وجود داشته باشد.

قنبری با انتقاد از ترویج فضای تهمت و افترا در جامعه ادامه داد: به نظر می‌رسد آقای جنتی از روی سادگی و اطلاعات نادرست چنین اظهاراتی را داشته است اما رسایی با اهداف خاص سیاسی خود را از هرگونه توهین و افترا مبرا می‌داند.

وی ابراز امیدواری کرد که کسانی که وارد حوزه سیاست می‌شوند برای رسیدن به اهداف خود بازار تهمت و افترا را ترویج نکنند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی


نظرات

سلام بخوانندگان گرامی و مسؤلین سایت

در سخنان آقای قنبری ، سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس ، دو نکته قابل توجه است:

1 - ایشان می گویند « برخی تصور می‌کنند هرگونه که بخواهند می‌توانند به رقبایشان تهمت بزنند، خاطرنشان کرد: این اقدامات با صحبت‌های رهبری که به آرامش و وحدت تاکید داشتند مغایرت دارد.
»
چرا هنگامی که پای « تهمت و افترا » به افراد و تخریب حیثیت و موقعیت سیاسی ، اجتماعی آنها مطرح است که بلخاظ قانون و اخلاق امری مذموم و از نظر قضائی قابل تعقیب است ،مبنای سنجش ، سخنان رهبری قرار می گیرد.گیریم که رهبری بر وحدت تکیه نکرده بود در آن حال آیا عمل اتهام زنی و افترا ، مجاز تلقی می شد.؟ و از قباحت کاسته می گردید؟

2 - ایشان اضافه می کنند که « به نظر می‌رسد آقای جنتی از روی سادگی و اطلاعات نادرست چنین اظهاراتی را داشته است ..»

سؤال اینست که آقای قنبری با چه هدف هائی ، تمامی پیشینهء آقای جنتی را در بارهء خیانت های ایشان در امر مهندسی اتنخابات ها، تشویق مسؤلین قضائی برای کشتار و اعدام دختران و پسران جوان ، به راه اندازی راه پیمائی ها برای ایجاد فضای خفقان سیاسی در جامعه و ایجاد جو «نا امن » برای معترضین به عملکرد حاکمیت و بخصوص عملکرد شورای نگهبان در انتخابات دهمین دورهء ریاست جمهوری ایران و تحمیل تفسیر های غیر دموکراتیک بر اصول قانون اساسی و...نادیده انگاشته و اتهام دریافت مبلغ یک میلیارد دلار توسط سران جنبش سبز را در ادامهء آنهمه خباثت و شیطنت ها ارزیابی نکرده و حمل بر « سادگی » آقای جنتی می نمایند؟

آقای قنبری این شخص با اینهمه سابقهء را ساده می انگارند . اگر ایشان با این سوابق ساده هستند پس آنهائی که رذل و پست و ضد مردمی هستند باید دارای چه پرونده و سابقه ای باشند؟

شاید سخنان این چنینی آقای قنبری ناشی از حاکمیت فضای امنیتی حاکم بر ایران باشد که ایشان را واداشته سخنان خود را در چهار چوبی قرار دهند که دارای سپر امنیتی باشد ، که حق دارند اما تعیین این جهار چوب نباید بگونه ای باشد که در حکم پاشیدن خاک در چشم مردم بوده و خدای نکرده به شعور مردم توهین گردد.


نظر شما

آخرین اخبار
 • محکومیت بدرالسادات مفیدی به شش سال حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی
 • احمدی نژاد در مصاحبه با مجله آمريکايي نيويورکر:امروز همه رقبا و مخالفين من آزاد هستند
 • رهنورد با اشاره به فرا رسیدن ماه رمضان:"نیایش سبز" را بر تارک دعاهای خود قرار دهیم
 • خاتمی در دیدار با خانواده جواد ماه‌زاده: فتنه واقعی دروغ‌های ناشیانه‌ای است که گفته می‌شود و به پای نظام می‌نویسند
 • حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای:حوادث تلخ یک سال گذشته در کشف حقیقت و ساختن انسانها تأثیر زیادی داشت
 • پیام کروبی به مناسبت ماه رمضان: از خدا بخواهیم در کار دربندان ظلم حاکمان فرجی حاصل آورد
 • اسلامی:رسایی باید اسناد مربوط به ادعای خود در رابطه با خاتمی را ارائه دهد
 • ندادن بیمه بیکاری به هفتصدکارگر اخراجی نوشابه سازی ساسان
 • امکان استهلال هلال رمضان در ۲۹ شعبان وجود ندارد / پنج شنبه اول ماه رمضان
 • سید علی صالحی: آدم زیر آب نمی‌تواند آواز بخواند
 • نماینده تهران:مشایی از مراجعات مردمی به دفتر احمدی نژاد که به جایی نمی‌رسد سخن بگوید
 • گشت‌های پوششی ویژه ماه رمضان راه‌اندازی می‌شوند
 • دبیرکل حزب‌الله: بمب استفاده شده در ترور رفیق حریری ساخت اسرائیل است
 • قنبری با انتقاد از ترویج فضای افترا در جامعه: منبع اطلاعات آیت‌الله جنتی مشخص شود
 • علی‌اکبر ولایتی: آماده گفت‌وگوی هسته‌ای با آمریکا هستیم
 • نماینده تهران: احمدی نژاد سعی کند کمتر سخن بگوید
 • دعایی: نگفتن دروغ به مردم تاکید امام به مطبوعات بود/ امام می‌گفت من لنین نیستم که بخواهند روزنامه مخصوص مرا چاپ کنند
 • زیبا كلام در واكنش به تذكرات آیت‌الله لاریجانی: درگیری بر سر زبان بی‌ادبانه نیست، این شروع یک اختلاف عمیق تر است
 • مهربانی کنید با این مادران
 • پاسخ به درخواست شخصیت ها/ پایان اعتصاب غذا با پیام خطاب به ملت
 •