به روز شده: ۰۶:۳۳ تهران - پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۹

بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در رابطه با حصر موسوی و کروبی

 اکثر اعضای شورای انقلاب، ،یاران نزدیک بنیانگذار انقلاب و... همه خائن و یا فاسد بوده اند؟

بسم اله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین آمنوا کونوا قوّامین بالقسط شهداء لله و لو علی انفسکم او الوالدین و الاقربین [1]

ملت مسلمان و آزاده ی ایران در حالی که چهارمین دهه از حیات سیاسی خود در دوران نظام جمهوری اسلامی را تجربه می کند،که ندای استقلال طلبی و آزادی خواهی و استبداد ستیزی و اسلام گرایی سراسر منطقه را فراگرفته است.

خوشبختانه ملت بزرگ ایران چه در جریان مقابله با قراردادهای استعماری دوره ی قاجار و به رهبری زعمای عالیقدر شیعه و چه در جریان انقلاب مشروطه،با همراهی اقشار مختلف و پیشتازی روحانیت و چه در نهضت ملی شدن نفت با همراهی نیروهای مذهبی و ملیّون و چه در جریان انقلاب شکوهمند اسلامی با خیزش همه جانبه ی همۀ اقشار و طبقات ملت و راهبری هوشمندانه امام امت (قده)،پیشتاز و الگوی ملت های مسلمان بوده است و ثمره ی این پیشتازی این بوده است که ایران از اولین کشورهای منطقه است که حکومت مشروطه و قانونمدار در آن اعلام شده و از اولین کشورهای منطقه است که با سلطه و نفوذ استثمارگران مقابله نموده است.مستقل ترین کشور منطقه است که توانسته با ترکیب مبارک مردم سالاری با ارزش ها و اصول دین راهی برای زیست امروز انسان مسلمان ارائه دهد.

امید این بوده و هست که جمهوری اسلامی بزرگ راه رهایی همه ی کشورهای اسلامی از استعمار و استبداد و عقب ماندگی تلقی شده و الگوی حکومتی پیشرو،مردمی،مستقل،با ثبات و مقتدر در جهان اسلام باشد؛ و معنی صدور انقلاب از طریق ارائه ی فرهنگی متعالی که مورد اشاره ی بنیانگذار فقید انقلاب بود همین است.

آنچه این آرمان را تهدید و سینه های مشتاقان به آزادی و کرامت انسانی در فضای حکومت مردم سالار اسلامی را تنگ و تلاشگران و دلسوختگان سال ها مبارزه با حکومت طاغوت و مقابله با تجاوز خارجی را با غمی مضاعف مواجه می کند،رفتارها و رویه ها و حوادثی است که متأسفانه این روزها در کشور ما در حال وقوع است.

در کدام باور می گنجد که در جمهوری مزیّن به نام مبارک اسلام و در مجلسی که تحت نام اسلام برای شورا گرد آمده اند،نمایندگانی که مشروعیت خود را از رأی ملت می گیرند و سوگند خورده اند تا حافظ قانون باشند،در مقابل چشم جهانیان در مقام قاضی نشسته و بدون هیچ توجهی به شرع و اخلاق و قانون حکم مرگ صادر کنند؟!آن هم نه در مذاکره ای روشمند بلکه در ضمن هیاهو در صحن علنی مجلس.

در کدام باور می گنجد که خطیبانی که لباس روحانیت بر تن و شعار اسلام بر لب دارند،در مقامی که باید دعوت به تقوا و نزاهت و خدا ترسی باشد،تهمت و بهتان و ناسزاگویی را درآمیزند و حکم غیر حق دهند و رفتار غیر مرضی خداوند مرتکب شوند؟

چگونه است که همه ی اموال عمومی که از آن همه ی ملت است در اختیار یک فکر و یک جناح است؟رسانه ای که باید صادقانه و خیرخواهانه افکار و اخبار ملتی را منعکس کند، برنامه هایش را روی اتهام و تهدید و توبیخ کسانی متمرکز کرده است که نه تنها امکان دفاع از خود را ندارند بلکه همواره برای دفاع از آرمان های انقلاب کوشیده اند؟چگونه تربیتی در جامعه و فضای سیاسی ما رواج دارد که بانویی محترم را در جوار حرمی مقدس با زشت ترین و وقیحانه ترین ناسزاها دوره می کنند و هیچ دادرسی داد او را نمی ستاند؟

کدام تحلیلگر هوشمند سیاسی کشف کرده است که همه ی مسئولان طراز اول انقلاب،اکثر اعضای شورای انقلاب،سران دولت های سه دهه نخست انقلاب،یاران نزدیک بنیانگذار انقلاب و... همه خائن وطن فروش،خود باخته و یا فاسد بوده اند؟

شخصیت های گرانقدری چون آقای مهندس میر حسین موسوی،نخست وزیر سال های پر درد و رنج جنگ تحمیلی و مؤیّد به حمایت های مکرر امام راحل و مشاور عالی مسئولان عالی رتبه ی نظام که از سوی رهبر نظام در موارد مختلف منصوب و مورد تأیید بوده است؛ و حضرت حجة الاسلام و المسلمین کروبی که یار وفادار و مورد اعتماد امام راحل و منصوب آن حضرت در امور مختلف و هشت سال رئیس قوه ی مقننه بوده است و سال های متمادی از عمر شریف خویش را در خدمت ایثارگران و خانواده های شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی سپری نموده است؛ و سرکار خانم دکتر رهنورد دانشمند قرآن پژوه و هنرمند معنوی و اندیشمند تعالی جویی که از مفاخر جامعه ی اسلامی ماست؛ و سرکار خانم کروبی،مدیر لایق و فداکار و خدومی که مرهم گذار زخم های دردمندان و ایثارگران بوده است،چرا و به چه جرمی محدود و محصور و از همه ی حقوق شرعی و قانونی خود محروم و از دسترس علاقه مندان و خویشان و فرزندان خود دور شده اند و هر کس از قدرتمندان به هر زبان که می تواند با طعن و توهین به آنان به اقطاب قدرت تقرب می جوید.نکند نامحرمان و نااهلان به حریم انقلاب راه یافته اند!و همانگونه که امام راحلمان فرمودند انتقام او را از یاران و اطرافیان او می گیرند.

برادرانه و خاضعانه از همه اولیاء امور در هر مرتبه و حدی که بسط ید دارند می خواهیم تا دیر نشده است به راه نورانی آرمان های انقلاب باز گردند،حقوق شرعی و قانونی ملت را به رسمیت بشناسند،قانون اساسی را به عنوان عالی ترین مرجع داوری ملی به موقع عمل درآورند،با آزادی زندانیان سیاسی و شخصیت های دلسوز و با سابقه ی نظام روح برادری و رأفت را در جامعه زنده کنند و راه را بر طعنه زنی دشمنان این دین و ملت و کشور و نفوذ ایادی استعمار ببندند و عرصه ی رسانه ای را از رفتار های خلاف اخلاق پاک سازی کنند.به همه ی ملت و خصوصاً منتقدان مسالمت جوی،اجازه ی ابراز عقیده دهند.پویش مسالمت آمیز در مسیر حرکت سیاسی را تأمین و تضمین کنند،متجاوزان به حقوق و حریم مردم را تأدیب کنند و رضایت خدای قادر مهربان را بجویند و از هیچ چیز و هیچ کس جز خداود نترسند که والله یعصمک من الناس [2]

امید است بار دیگر غبار ها از چهره ی نورانی جمهوری اسلامی زدوده شود تا مردم منطقه هم دلگرم تر الگوی آرمانی خود را در حکومت مردم سالاری پیدا کنند که بر محور اسلام استوار است.

جمهوری اسلامی ایران میراث مبارک همه ی این ملت است.مردم حق خواه ایران آن را به مشتی انحصارگر وا نخواهند گذاشت و همواره از اسلامیت و جمهوریت نظام دفاع خواهند کرد.

مباد که فردا در برابر تاریخ و در روز فرجام در پیشگاه عدل الهی با این خطاب مواجه شویم :

الم تر الی الذّین بدّلوا نعمت الله کفراً و احلّوا قومهم دار البوار[3]

11/12/89

مجمع مدرسین و محققین حوزه ی علمیه قم

------------------------
منابع:

[1] نساء : 135
[2] مائده : 67
[3] ابراهیم : 28-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی


نظرات

هرکسی دلسوز مردم ودین مردم است باکمترین زحمت وبدون تعصب میتواند بفهمد
حکومت دینی تاکنون در تاریخ بشریت نتوانسته کوجکترین خدمتی به دین ودنیای
مردم داشته باشد بلکه سبب بدنامی دین وروز گارسیاهی مردمشده است .
چرا دینداران نمیتوانند این موضوغ رابفهمند چندان مشکل نیست . شاید قدرت
فهم ندارند ویا میترسند از حیفه ی دنیا کمتر بهره مند شوند شاید هردو باهم
مانع فهم آنان باشد


طوری بیانیه نوشته اید که فکر می کنید مردم هیچ چیز از کشور و عملکرد دوستانتان نمی دانند!از جمله سوالاتی که در ذهن هر فرد مومن و متعهد به کشور است آنست که :
- چرا صف خود را از آنچه را که امروز در حمایت از سیاست ها، روش ها و لبیک گوی خارج نشین تان دیده می شوند، جدا نمی کنید که اینگونه در برزخ سیاست مغضوب خاص و عام نشوید!
- کدامیک از اعضای مجمع روحانیون مبارز را می توان یافت که پیرو ولی فقیه حاضر باشند و به اوامر ایشان تمکین کند؟ بنظر شما آیا کسی که تبعیت از ولایت رهبری نمی کند و یا بعبارتی مخالفت می کند، باید به او با چه دیده ای نگریست؟
- آیا چیزی جز عطش قدرت و به اصطلاح عوامفریبی و خارج کردن رقیب در مضمون این بیانیه یا اعلامیه دیده می شود؟
- هیچکس بر سوابق آقایان موسوی و کروبی کتمان نمی کند خصوصا نسل اول انقلاب، لیکن چرا ایشان در این مقطع که کشور سخت به همدلی ،وفاق و بقول شما بعنوان الگوی جهانی مطرح است، حاضر نبودند از صندلی قدرت چشم پوشی کنند و امر رهبری را اطاعت کنند؟
- کدام فرد انقلابی حاضر است بپذیرد که اعمالی که خلاف منویات رهبری باشد، آنرا باور کند؟
- چرا شاهد آنیم که افرادی بی خاصیت که روزگارانی یا پیک خبری جبهه صدامیان بودند و یا مترجم سربازان آمریکایی، در صف حامیان آقایان موسوی و کروبی قرار گیرند؟!
- آیا از نظر شما حامیان جبهه سبز در بیش از 50 شبکه تلویزیونی خارجی متعهدین به انقلاب امام خمینی هستند؟ اگر نیستد چرا از آنان برائت نمی جوئید؟
- براستی از نظر شما مردم به چه کسی گفته می شود آیا مردمی که همواره و در هر مقطع و در 32 سال پس از پیروزی انقلاب در همه مناسبتها به خیابانها می آیند و در تبعیت از قانون و رهبری به فراخوان مسئولین کشور لبیک می گویند مردم مدنظرتان هستند یا آنانی که جدای از این مردم خواهان بر هم زدن نظم و امنیت و ایجاد خسارت؟
- شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه مدنظر طیف روحانیون مبارز هست یا خیر؟
- شعارهای گستاخانه به رهبری و لعن و نفرین کنندگان و سخره گیرندگان به بسیج و هویت ایمانی آنان و آنانی که شعار نه غزه و نه لبنان سر می دهند از نظر جامعه روحانیون مبارز چه کسانی هستند و در کدام بیانیه و مصاحبه های خود از آنان تبری جستید؟ آیا داشتن سایت های مختلف برای اطلاع رسانی و تبری از آنان که در اختیار دارید کفایت نمی کند؟
- در کدام بیانیه خود از دخالت استکبار و شعارهای هنچارشکن برائت جسته اید؟
- چرا علیرغم سالها ادعای خدمات که نگارنده هرگز آنرا خدمات نمی داند (بخصوص در دوران سیاه اصلاحات) امروز به مخالفی سخت اما ناتوان چشم امیدتان به چند حسود و معتکف و منزوی دل خوش کرده اید و صرفا با گویش و پوشش اسلامی خود را مفتخر به زیور تقوا و دانش و سیاست می دانید؟
- برای کدام نسل و مردم از آیات و احادیث نبوی سخن می رانید در حالیکه جوانانی پرپر شده اند و جریان سیاسی شما بدنبال احتمال دست یافتن به بخشی از قدرت؟
- جدا جای تاسف است که همچنان خود را وامدار شهدا می دانید لیکن کمترین تاملی در وصیت نامه شهدا ندارید.
بقول عالمی که می گفت همواره دعا کنید برای خود و دیگران که الهم احعل عواقب امورنا خیرا


قطعااینطوربوده ونااهلان ونامحرمان کودتاچی کشور را قبضه کرده اند همانطور که امام پیش بینی کرد درست شبیه زمان امام علی وبعداز وفات حضرت رسول که کردند آنچه امروز با یاران امام وخانواده اشان میکنند


یک کمی دیر شده است . واقعا متأسفیم.


نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • برای تقدیر از حضور مردم و پاسداشت روز جهانی زن
 • نسبت به آزادی و رفع حصر رهبران جنبش سبز ایران اقدام عاجل کنید
 • یورش نیروهای امنیتی به منزل تاجزاده
 • جنبش ملی سبز ایران و خیزش های منطقه
 • بیانیه فرزندان رهنورد و میرحسین خطاب به ملت: قاضی عادل دنیای این روزهای ما خداست
 • علی‌رغم ادعای رسانه‌ای‌های نزدیک به حاکمیت؛ شب گذشته دختران میرحسین موفق به دیدار با ایشان نشدند
 • روایت آیت الله مهدوی کنی از انتخابات ۲ خرداد
 • اعلام کاندیداتوری آیت الله مهودی کنی برای ریاست مجلس خبرگان
 • در شرایط فعلی وظیفه علماست که دادخواهی کنند، نه سکوت
 • مروری بر روزنامه های امروز - 11 اسفند
 • بیانیه مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی در محکومیت زندانی کردن رهبران جنبش سبز ملت ایران و استمداد از ملت برای اعتراض در این باره
 • مطهری: ریشه این پرده دری ها را در مناظره های انتخاباتی می دانم
 • دستگيری موسوی و کروبی
 • از عاقبت سویی که در انتظار استبدادیان و خودکامگان است بترسید و بیش از این ظلم بی‌حد نکنید
 • کیهان: اجازه دیدار موسوی وکروبی با بستگان درجه اول صادر شد
 • گزارش تصویری از تظاهرات های ۱۰ اسفند
 • دستگیری فخرالسادات محتشمی پور در تظاهرات
 • گزارش شاهدان عینی از تظاهراتهای ۱۰ اسفند
 • یادداشت محمد نوری‌زاد برای ۱۰ اسفند: اعتراض و تظاهرات، حق مردم است
 • محسن کدیور: حکومت راهی جز تظارهات خیابانی باقی نگذاشته است
 •