به روز شده: ۰۳:۲۵ تهران - یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۹

بیانیه آیت الله موسوی اردبیلی خطاب به مسئولان حکومتی:

 براساس هيچ يك از ضوابط شرعي، توهين و افترا به هيچ فرد و گروهي جايز نمي‌باشد

امروز: آيت‌الله موسوي اردبيلي از مراجع عظام تقليد با انتشار بيانيه‌اي ضمن استقبال از قيام‌هاي آزاديخواهانه و عدالت طلبانه ملت‌هاي منطقه، از رفتارهاي خلاف اخلاق تحت عنوان دفاع از اسلام و حكومت اسلامي ابراز نگراني كرده و از مسئولان و آحاد ملت خواستند با التزام به قانون و توجه به حقوق شرعي و قانوني افراد، در جهت رفع كدورت‌ها بكوشند تا عرصه كشور جولانگاه فرصت طلبان داخلي و خارجي نگردد.

ایشان در این بیانیه می نویسند: "براساس هيچ يك از ضوابط شرعي، توهين و افترا به هيچ فرد و گروهي حتي درصورت اثبات جرم وي در محكمه عادله، جايز نمي‌باشد، حال آن كه در شرايط امروز كشور، ناظر و شاهد تبديل آن به روندي عادي و فراگير هستيم وهر شخص مسؤول و غيرمسؤولي به خود اين اجازه را مي‌دهد كه بي‌پروا به هر فرد و گروهي كه خواست اهانت كرده و يا بدون اين كه جرم وي در دادگاه صالحه ثابت شده و مجازات آن تعيين گرديده باشد، وي را متهم كرده و پيشاپيش حكم آن را صادر نمايد و خود را از عواقب آن در امان مي‌بيند."


به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی، متن كامل اين بيانيه بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم - يا أيهاالذين آمنوا اتقوا الله و لتنظر نفس قدمت ما لغد واتقوا الله ان الله خبير بما تعملون

شور و شوقي كه در اين ايام در كشورهاي اسلامي منطقه به چشم مي‌خورد و آزادي خواهي و عدالت طلبي مردمي كه در اين ممالك پس از رهايي از يوغ استعمار و برخلاف آموزه‌هاي جائر و مستبد گرفتار آمده بودند، يادآور خاطرات روزهاي نخستين پيروزي انقلاب اسلامي ايران است و مردم كشورمان اين رويدادها را آشنا با خود مي‌يابند. به يقين تجربه‌هاي ملت ايران در طي بيش از سي سال جمهوري اسلامي، مي‌تواند دستمايه‌اي قوي جهت درس آموزي براي اين حركت‌هاي مردمي باشد.

ولي آنچه باعث نگراني است،‌ رفتارهايي است كه موجب تشويه سيماي نوراني تعاليم متعالي اسلام در پيش ديگران و ابهام آفريني در اسوه بودن آن مي‌گردد. بسي مايه تأسف و تأثر است كه رفتارهايي كه از جانب برخي به نام دفاع از اسلام و حكومت اسلامي انجام مي‌شود، اعمالي برخلاف شرع، قانون، اخلاق و كرامت انساني است و روح عدالت طلبي، حق جويي و آزادي خواهي هر نظام مبتني بر تعاليم اسلامي را تهديد مي‌نمايد.

براساس هيچ يك از ضوابط شرعي، توهين و افترا به هيچ فرد و گروهي حتي درصورت اثبات جرم وي در محكمه عادله، جايز نمي‌باشد، حال آن كه در شرايط امروز كشور، ناظر و شاهد تبديل آن به روندي عادي و فراگير هستيم وهر شخص مسؤول و غيرمسؤولي به خود اين اجازه را مي‌دهد كه بي‌پروا به هر فرد و گروهي كه خواست اهانت كرده و يا بدون اين كه جرم وي در دادگاه صالحه ثابت شده و مجازات آن تعيين گرديده باشد، وي را متهم كرده و پيشاپيش حكم آن را صادر نمايد و خود را از عواقب آن در امان مي‌بيند. بي شك اين بليه آتشي است كه اگر محدود و خاموش نگردد، دامنگير خرد و كلان شده و نه تنها اعتماد مردم به نظام را دچار تزلزل مي‌نمايد كه آشفتگي و هرج و مرج اجتماعي را سبب مي‌گردد و چشم اندازي تيره و تار در پيش رو به تصوير مي‌كشد و چه بسا كه موجب سخط الهي و نزول بلا گردد. ان السمع و البصر و الفواد كل اولئك كان عنه مسؤولاً.

اميد است كه مسؤولان محترم و آحاد ملت شريف ايران با يادآوري ارزشهاي گرانقدر اسلامي و با سرلوحه قرار دادن اجراي عدالت همراه با رأفت و رحمت و التزام به قانون و توجه به حقوق شرعي و قانوني افراد، جهت رفع كدورت‌ها بكوشند و دوستان قديم از در آشتي در آيند و سوابق مجاهدت‌ها و نيك‌خواهي‌ها از ياد نرود و عرصه كشور جولانگاه فرصت‌طلبان داخلي و خارجي نگردد.

والسلام عليكم و رحمه الله

عبدالكريم موسوي اردبيلي

12/12/89-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی


نظرات

هنگام انتخاب آقای خامنه ای به عنوان رهبر، آقایان هاشمی و اردبیلی در خبرگان شهادت دادند که امام نظرش روی آقای خامنه ای بود، حالا شدند ضد او، سیاست هم چیز عجیبی است! معلومه کاسه ایی زیر نیم کاسه است!
مدرک زیررا جستجو کنید :" در جلسه‌ای كه با حضور روسای سه قوه و برخی از آقایان، خدمت امام رسیده و نگرانی خود را از خلاء رهبری بعد از عزل آقای منتظری توسط ایشان ابراز كردیم، امام‌قدس سره فرمودند: «خلا رهبری پیش نمی‌آید، شما آدم دارید». گفتیم: چه كسی؟ ایشان در حضور آقای خامنه‌ای فرمودند: «همین آقای خامنه‌ای» كه بعد از آن، آقای خامنه‌ای خدمت امام عرضه داشتند كه نقل مطالب این جلسه را بر ما تحریم كنید و حضرت امام نیز چنین كردند. "


تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۸۹, ساعت ۳:۳۶
مشاهدات یک فرزند شهید ازرفتاربا بازداشت شدگان در کهریزک جدید اتوبان آهنگ
مشاهدات یک فرزند شهید ازرفتاربا بازداشت شدگان در کهریزک جدید اتوبان آهنگ
جــرس: همزمان با انتشار اخبار و گزارش هایی پیرامون بازداشتگاههای غیر قانونی و ناشناسی که بازداشت شدگان حوادث اخیر به آنجا منتقل شده و مورد آزار قرار گرفته اند، یک فرزند شهید كه در جریان اعتراضات دهم اسفند دستگیر و نزدیك به ٢۴ساعت در بند نیروهای سپاه بود، از ابعاد تکان دهنده رفتارهای زشت و زننده ماموران حكومتی پرده برداشت.


به گزارش رسیده به جرس، این فرزند شهید، ماوقع ماجرای دستگیری خود و انتقال به بازداشتگاهی در اتوبان آهنگ تا زمان آزادی را اینچنین بازگو می كند: من در خیابان ولی عصر دستگیر و به همراه جمع زیادی به مقری كه وابسته به سپاه بود و تا جایی كه فهمیدم در اتوبان آهنگ واقع شده بود، بردند. از نخستین لحظات دستگیری در مقاطع مختلف كتك خورده و مورد آزار قرار گرفتیم. در آغاز سكوت اختیار نموده، اما با شدت گرفتن ضرب و شتم ها و برای رهایی از این وضع به آنان گفتم كه "من فرزند شهید هستم". این جمله من نه تنها اثری نداشت، بلكه وحشی گری و خشونت آنان با من بیشتر شد. تا آنجا كه از گفتن این واقعیت به آنان پشیمان شدم. این به اصطلاح بسیجی ها نه تنها برای من حرمتی قائل نشدند، بلكه با بی شرمی شروع به ناسزا گویی به پدر شهیدم نیز نمودند.


این فرزند شهید كه توسط نیروهای لباس شخصی سپاه دستگیر شده بود در شرح این فاجعه افزود: این افراد پس از فحاشی و ضرب و شتم مرا كاملا عریان كردند. در این لحظات بود كه تنها به پدرم فكر می كردم و به آرمان هایی كه برای آن جانش را فدا كرد. آرمان های پدرم چه بود و آرمان های این ها چه است؟ پدرم چگونه از آرمان هایش دفاع مینمود و اینان چگونه؟ با خود گفتم كه آیا بعثی های عراقی هم اینگونه بودند؟ لخت و عریان مرا به باد كتك و ناسزا گرفتند. این اتفاق سه بار برای من رخ داد؛ آنهم در ٢۴ ساعت! یكبار كه مرا عریان كرده بودند، ماموران پیاپی شروع به بكار بردن كلمات ركیك و زننده و وقیحانه درب گوش می کردند. او به من می گفت:"فكر كردی كهریزك دروغه؟! فكرنكنی كهریزك دروغ بوده. همین كا رو با شما می كنیم تا آدم بشید! " و الفاظ بدی را هم به کار برد که از بازگو نمودن آن معذورم.


وی در پایان شرح این وقایع اسفناك گفت: این افراد پس از ٢۴ساعت بازداشت، شكنجه و آزار جسمی و روحی شدید، با گرفتن تعهد و کارت عكس، مرا در خیابان عباس آباد رها كردند. من كاملا می دانم دلیل این نوع رفتارها و این میزان خشونتی كه با من كرده و صحنه هایی را كه بوجود آوردند این است كه هر كسی كه دستگیر می شود برود و برای دیگران توضیح دهد و دیگران بترسند. این رفتارها برای مرعوب كردن مردم هست. وگرنه در كدام دین و كشور و مكتب آمده است كه با یك معترض مدنی اینگونه برخوردهای زشت و شرم آور بشود؟


لازم به ذکر است خبرگزاری حقوق بشر ایران نیز، به نقل از بازداشت شدگان حوادث روز ۲۵ بهمن ماه، پیرامون بازداشتگاه سپاه در افسریه تهران و "آزار و اذیت" فراوانی که متحمل شده بودند، گزارش داد "سه روز با چشم‌بند و دست‌بند در این بازداشتگاه همراه عده‌ای دیگر نگهداری شدم. فضای کم و تعداد زیاد بازداشت شدگان ما را مجبور می‌کرد که در تمام این سه روز به صورت نشسته بخوابیم..."

یکی از بازداشت شدگان که ۲۵ بهمن در بلوار کشاورز تهران و همراه عده‌ای دیگر بازداشت و مستقیما به بازداشتگاه سپاه پاسداران در افسریه تهران منتقل شده بود، به خانه حقوق بشر گفته است "در تمام این سه روز تنها هنگام غذا خوردن یا دستشویی رفتن دستبند نداشتیم. در طول این سه روز با ما به صورت توهین آمیز رفتار شد و بسیاری از بازداشت شدگان مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفتند... بازداشت شدگان در سالنی عمومی که فاقد هیچ‌گونه امکاناتی بوده‌اند زندانی شده و در تمامی طول بازداشت در این مکان روی زمین سرد و به صورت نشسته مجبور بودند بخوابند."


بر اساس این گزارش ها، در روزهای گذشته برخی از دستگیر شدگان حوادث ۲۵ بهمن، بعد از دو الی سه روز بازداشت، به بند ۲ الف زندان اوین که زیر نظر سپاه پاسداران است منتقل شده و بازداشت شدگان ۱۰ اسفند ماه نیز به اماکنی چون مدرسه‌‌ آیت‌الله سعیدی و همچنین بخشی از ساختمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرانا)، مقر فاتب و پلیس امنیت تهران خبر داده بودند.


سامانه خبری کلمه نیز روز شنبه طی گزارشی اعلام کرد "با گذشت نزدیک به سه هفته از آغاز موج جدید دستگیری ها و نامشخص بودن تعداد آنها، صدها نفر از خانواده های بازداشت شدگان خیزش های ۲۵ بهمن، اول و دهم اسفند، که هیچ اطلاعی از وضعیت بازداشت شدگان خود ندارند، هر روز ساعت ها مقابل زندان اوین و دادگاه انقلاب تجمع کرده و با پاسخ های مبهم و نامشخص مسوولان درباره وضعیت عزیزان شان روبرو می شوند."


نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • آيت‌الله مهدوي كني رييس مجلس خبرگان شد
 • احضار دوباره ی ابوالفضل قدیانی با اتهامات جدید؛ توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام
 • تحریک انصار حزب‌الله برای حمله به موسسه نشر آثار امام(ره)
 • مطهری:هشدارآیت الله موسوی اردبیلی بجابود
 • محسن هاشمی مشاور قاليباف شد
 • اقدامات مقتضی برای آزادی و توقف نقض آشکار حقوق شهروندی این چهره‌های ملی انجام دهید
 • فرصتی دوباره برای توجه جنبش سبز به اقشار محروم
 • علت سقوط توپولوف كاسپين اعلام شد / بر اثر خروج توپولوف‌ها منافع عده‌اي به خطر مي‌افتاد
 • واردات ۳۲۳ قلم کالای کشاورزی آزاد شد
 • نماینده سنندج: بودجه سال ۹۰ تورم زا است
 • تظاهرات مردم عربستان نتیجه داد؛ عالم دینی شیعی آزاد شد
 • صادق لاریجانی: نظارت بر رهبری، در قانون اساسی وجود ندارد
 • محمد صالح‌ نقره‌کار از زندان آزاد شد
 • بر سر نمایشی كه فائزه هاشمی تماشا كرد، چه آوردند؟!
 • لاریجانی 36مصوبه دولت را مغایر قوانین دانست
 • همسر عبدالله ناصری: در راه آرمان‌هایمان ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد
 • مروری بر روزنامه های تهران 15 اسفندماه
 • مروری بر روزنامه های شنبه 14 اسفند
 • خودزنی مجری حذف شده: یكی از مدیران صداوسیما می گفت اصلا نمی‏داند اینترنت چیست
 • فائزه هاشمی به دیدن "تماشاچی محکوم به اعدام" رفت
 •