به روز شده: ۱۹:۲۸ تهران - سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰

حسین فدایی: احمدی‌نژاد می‌خواست خودش سرپرست وزارت اطلاعات باشد

دبیركل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: تعلل در اطاعت از امر ولی فقیه را یك لحظه هم از هیچ فرد و مقامی قابل قبول نمی‌دانیم.

به گزارش فارس، حسین فدایی در نشست مشترك اعضای شورای مركزی و كمیته های جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی (سیاسی،فرهنگی،اقتصادی و جوانان) گفت: در همه كشورها فصل‌الخطاب وجوددارد در كشور و نظام مترقی اسلامی ما، مقام عظمای ولایت، فصل‌الخطاب است. بنابراین همه باید گوش به فرمان معظم‌له باشیم تا در مسائل پیچیده، گمراه نشویم.

مهم ترین اظهارات دبیركل جمعیت ایثارگران عبارت است از:

* در ماجرای اخیر، كه رهبری تصمیم گرفته اند كه اقتضاء اصولگرایی تبعیت و اجرای این تصمیم است، تغییر هم نمی كند و اگر ما سخن از آرامش و انعطاف می زنیم بعد از این اصل است، بایستی پنجه انداختن و انتقام جویی از دولت احمدی نژاد خودداری كنیم. رهبری حكیم، فرزانه و بصیر انقلاب ، از دامن زدن به اختلافات، ایجاد تنش، ایجاد هزینه برای كشور راضی نیستند.
* سؤال اساسی این است كه چرا رهبر انقلاب به مصلحت ندانستند كه وزیر محترم اطلاعات عوض نشوند، و رهبری چرا باید به سر این موضع بایستند. آیا انسان در زندگی می‌تواند بدون مصلحت زندگی كند؛ یعنی اینكه انسان دائما بر اساس مصالح خود تابع راهبرد، قاعده، هدف، سیاست‌های كلی، درك از شرایط زمان، تهدیدات و فرصت‌هاست، لذا به هر مقدار كه انسان هدفمند باشد و راه و اصول صحیح در پیش داشته باشد مصلحت اندیش‌تر و خواهد شد، در غیر این صورت یك انسان باری به هر جهت تربیت می‌شود. بنابراین اصل مصلحت اندیشی را یك مفهوم ضروری بر جامعه بشری و حكومت‌داری می‌دانیم.
* وزارت اطلاعات چه در مسائل داخلی و چه در مسائل بین‌المللی چشم نظام است، اگر چشم و دیده‌بان خوب كار نكند تصمیمات نظام ناقص خواهد شد.
* برخی جریانات مخالف دیگر هم می‌گویند دولت در حال سازماندهی است كه در امر انتخابات دخالت كند، با این حال آیا تغییر چنین وزیری كه جانفشان دولت و مورد حمایت دولت بوده است و ورود همزمان چهره‌های سؤال‌برانگیز تأئید كننده ادعای این اتهامات نخواهد شد؟
* امروز در درون ساختار داخلی وزارت كه دستخوش تغییرات شده است و امیدی در دل حزب الله ایجاد كرده است، آیا اگر مسئول این مجموعه تغییر داده شود، این بدنه یكدست دچار صف‌بندی و شكاف نمی‌شود؟ و با شكل‌گیری دسته بندی نظام و مردم ضررنخواهد كرد؟ و در ادامه جریان نفوذ گروه فاسد قدرت طلب در درون سیستم تقویت می‌شود و در نهایت حیثیت اصلی نظام را به چالش می‌كشد.
* وقتی وزیری برداشته شد رئیس جمهور می‌تواند 3 ماه سرپرست بگذارد و آقای احمدی نژاد می‌خواهد خودش سرپرست باشد، در حالی كه براساس ضابطه، سرپرست وزارت اطلاعات باید مجتهد یا قریب الاجتهاد باشد و نقض قانون خواهد شد، این هم مشكلی به وجود می‌آورد، اگر عمیق‌تر و دقیق‌تر شوید دهها مورد دیگر می‌شود درباره این مصلحت عنوان كرد.
* گاهی امامت امت با عنصر فاسد درون حكومت مثل بنی‌صدر مواجه می‌شود و نمی‌گذارد این تبدیل به مسئله اصلی كشور شود و سعی می‌كند در سایه گفتمان این مشكل را حل كند.امام و رهبری صریحا می‌گفتند مسائل را خیلی تند نكنید و اگر هر مهندسی و هر طراحی را بدون توجه به تدبیر و برنامه رهبری انجام دهیم اشتباه است؛ امام در داستان منتظری به مدت 4 سال با حوصله سعی می‌كند او را حفظ كند و در نهایت تصمیم قاطع می‌گیرد كه این تصمیم برخی از نزدیكترین افراد به امام را هم به واكنش واداشت.
* یكی در گوشه‌ای بنشیند و بگوید الهی ای كاش فلان فرد منصوب به جریان انحرافی بمیرد و یكی هم بگوید حالا كه نمی‌میرد او را بمیرانیم!!!این تصورات خیلی خطرناك و انحرافی و به نفع انقلاب هم نیست و تنها آب در آسیاب دشمن ریختن است و لذا اینگونه مسائل برای كشور مشكل درست می‌كند.
* عدم تبعیت از ولایت فقیه برای همه غلط است، چه آن فرد یك شخص برجسته باشد و چه نباشد و چه من و شما! لذا اغراض و تحلیل‌های فردی نباید محور قرار بگیرد، بنابراین، امروز هر فردی در جای خود موظف به تبعیت از ولی فقیه است. امروز حفظ آرامش اصل است، لذا حفظ آرامش همراه با بصیرت لازمه امروز است.
* آنچه را كه قطعی و یقینی است، باید آنرا بیان كرد و حجیت نسبت به آن موضوع باید حاصل شود؛ به عنوان مثال پنجشنبه در مجلس نشسته بودیم و به یكباره خبری منتشر شد مبنی بر اینكه محمد نجار وزیر كشور بركنار شد و در عرض 30 ثانیه كل مجلس بهم ریخت و عده‌ای از نمایندگان در واكنش به این بركناری اعلام موافقت و عده‌ای نیز اعلام مخالفت می‌كردند، لذا سخن این است كه افراد نباید با یك خبر به این سرعت بالا و پائین شود و موضع‌گیری كنند. لذا موضع‌گیری باید بر اساس منطق و اصول خود انجام گیرد.
* مطلب دیگر آنكه آنچه كه محرز است به هرحال رئیس جمهور محترم به این نتیجه رسیدند كه با وزیر اطلاعات نمی‌توانند كار كنند؛ با رسیدن خبر آن به مقام معظم رهبری، ایشان روز بیست هشتم طی یادداشتی محرمانه و دربسته، توسط پیكی به آقای رئیس جمهور اعلام می‌فرمایند كه این كار به مصلحت نیست و در ادامه برخی سایت‌ها فضای جنگ روانی راه می‌اندازند و برخی خبرگزاری‌های مورد وثوق زیر سؤال می‌روند و عده‌ای شبهه‌افكنی را شروع می‌كنند.
* در روز سی‌ام حضرت آقا نامه‌ای را خطاب به آقای مصلحی می‌نویسند و از او می‌خواهند كه با قوت به كار خود ادامه دهد كه اخبار این مسائل در روز‌های گذشته منتشر شده است. لذا ما تعلل در اطاعت از امر ولی فقیه را یك لحظه هم از هیچ فرد و مقامی قابل قبول نمی‌دانیم.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی

نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • تایید عملکرد دولت دفاع مقدس توسط امام
 • هاشم خواستار معلم دربند: به ياد فرزاد كمانگر در زندان شمع روشن مي کنیم
 • باهنر: شرایط طرح سوال از رئیس جمهور فراهم است
 • افشاگری سایت توکلی در مورد برادرزاده مشایی
 • استدلال های وزیر اقتصاد برای افزایش قیمت ها
 • سخنگوی قوه قضائیه: جن‌گیرها دستگیر شدند
 • نامه سرگشاده احمد توكلی: لیست تخلفات دولت در اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها
 • بحران در نظام بانکی
 • بازرسی خانه بهزاد نبوی توسط نیروهای امنیتی
 • واکنش احمدخاتمی به ادعای رای ۳۵ میلیونی احمدی‌نژاد
 • روایتی از دیدار رهبری و احمدی نژاد
 • علی مطهری: سازمان مجاهدین انقلاب اولیه فرزند شهید مطهری است
 • تاج زاده: افق پیش روی ما سبز است
 • مراسم تولد فخرالسادات محتشمی پور
 • محسن آرمین: مطهری یک مصلح فکری و اجتماعی بود
 • گزارش رسا به مناسبت بزرگداشت احمد زیدآبادی
 • سکه دولتی، 420 هزارتومان شد
 • پیگیری سوال از احمدی‌نژاد مجددا كلید خورد
 • لاریجانی: دولت مطابق قانون عمل نکرد
 • پرویز داوودی: احمدی‌نژاد را آسان به دست نیاوردیم که آسان از دست بدهیم
 •