به روز شده: ۱۸:۰۶ تهران - دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰

سخنگوی قوه قضائیه: جن‌گیرها دستگیر شدند

غلامحسین محسنی اژه‌ای در سومین نشست خبری خود در سال 90 عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اخبار منتشر شده در برخی از سایت‌ها مبنی بر این که حکم معاون اول رئیس‌جمهوری در پرونده بیمه صادر شده، گفت:‌ حکمی هنوز صادر نشده است. او همچنین تایید کرد عده‌ای از منسوبان به دولت به اتهام سو‌ءاستفاده از علوم غریبه توسط دادستانی تهران دستگیر شدند

افزایش بودجه قوه قضاییه

وی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش بودجه 300 میلیاردی قوه قضائیه به هزار میلیارد صحت دارد، گفت: این مبلغ درست نیست ولی اگر قوه قضائیه بخواهد براساس اصل 156 قانون اساسی برای پیشگیری از وقوع جرم و همچنین دیگر ماموریت‌های دستگاه به درستی عمل کند این بودجه کافی نیست. از همین بودجه هم که دولت و مجلس تصویب کرده‌اند هم متشکر هستیم ولی باز هم کم است.

مبارزه با مفاسد اقتصادی

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به اظهارات رئیس کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مبنی بر ارایه اسامی 20 نفر از مفسدان اقتصادی به دستگاه قضا گفت: ما منتظریم تا اسامی را اعلام کنند البته وی اول اعلام کرده 65 نفر، بعد گفته است که با آنها به تفاهم رسیدیم و تعدادشان به 20 نفر کاهش یافت ولی هیچ نامه‌ای مبنی بر اسامی مفسدان اقتصادی از سوی این کمیته به دستگاه قضا ارایه نشده است. از خبرنگارها هم متشکر هستیم که این مورد را پیگیری می‌کنند. رسانه‌ها باید همچنان بازخواست کنند و این موارد را پیگیری کنند.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: به عنوان مثال فردی در استان مازندران با تعدادی سفته بدون امضا و برخی با سفته با امضای جعلی تسهیلات بانکی گرفته‌اند در حالی که این فرد قبلاً‌ هم پرونده داشته است و هم اکنون بدهکار است. در این پرونده بیش از مشتری خود بانک مقصر است چون سفته بدون امضا را قبول کرده است.

دستگیری جن گیر و رمال

دادستان کل کشور در پاسخ به این پرسش که اعلام شده افرادی با عنوان رمال، پیشگو و جن‌گیر دستگیر شدند گفت:‌ این موضوع صحت دارد و دادستان با عنوان مدعی‌العموم وارد شده و پرونده در حال مراحل مقدماتی است ولی بحث طیف و گروه مطرح نیست. تنها جرمی ورد شده و وقتی جرم وارد می‌شود ما وارد می‌شویم.

مواد مخدر

وی با اشاره به ورود مافیای مواد مخدر صنعتی در کشور، گفت: جریانات سیاسی و همچنین فرصت‌طلب‌های مادی‌گرا در این مافیا مشاهده می‌شوند که مبارزه با مواد مخدر صنعتی همچنان ادامه دارد و سیستم اطلاعاتی دستگاه قضائی مصرانه به دنبال این مطلب است.

پرونده کوی دانشگاه

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به پایان یافتن رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده كوی دانشگاه و ساختمان سبحان از صدور احكام متهمان این پرونده خبر داد. وی افزود: این پرونده در مجموع 50 متهم داشت كه 40 نفر به حبس جزای نقدی و پرداخت خسارت های وارده محكوم شدند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی


نظرات


گزارشي تكان دهنده اززندان: توزيع مواد مخدر و وادار كردن خانواده زندانيان به انواع رذيلتها و روابط نامشروع

گزارشي كه ميخوانيد ,گزارشي از ايجاد باندهاي مافيايي در زندان گوهردشت كرج و چگونگي ورود مواد مخدر به زندان و ساير سوءاستفاده هاي رذيلانه و غير انساني از خانواده هاي زندانيان عادي و معتاد توسط فرجي رئيس اطلاعات زندان گوهردشت كرج كه شعبه اي از وزارت اطلاعات در زندان گوهردشت كرج مي باشد و توسط زنداني سياسي ارژنگ داودي با دلايل و مدارك تهيه شده است كه براي انتشار در اختيار "فعالين حقوق بشر و دمكراسي در ايران" قرار داده شده است. متن گزارش به قرار زير مي باشد:

با ياد خدا،

اداره بازرسي زندان رجايي شهر

بدين وسيله از مسئول فعلي حفاظت و اطلاعات زندان رجايي شهر فرجي نژاد رسما اعلام شكايت نموده و ضمن طرح موارد ذيل كه از شواهد و مدارك متعدد برخوردارم انتظار مي رود جهت رسيدگي هاي هر چه عاجل تر قضايي اقدامات لازم به عمل آيد.

الف. واردات و توضيح مواد مخدر

ب. واردات و توزيع انواع گوشي موبايل

ج. ايجاد رابطۀ نامشروع همانطوري كه در ادبيات زندانيان به كساني كه مواد قاچاق وارد زندان مي كنند سگ مي گويند و با اين تعريف در اين اواخر فرجي نژاد به مقام اول يعني سگ بزرگ يا دوبرمن زندان رجايي شهر مفتخر شده است !؟

و. وي فردي هست كه هم از آخور مي خورد و هم از توبره بلكه حتي به كاهدان هم مي زند وبه عياديش هم نم پس نمي دهد. از يك طرف مواد مخدر و موبايل وارد زندان مي كند و از طريق عوامل خود كه اكثرا افرادي معتاد و بي وجود هستند،توزيع و به فروش مي رساند وي علاوه بر كسب سود سرشار 10 برابري از محل واردات هر نوع كالاي قاچاق و به منظور يكدست نمودن و اختصاص دادن بازار پر سود زندان رجايي شهر به شخص خودش براي خالي نبودن عريضها هر از گاهي نيز يكي از موبايلها را و اغلب بدون سيم كارت و يا مقداري جزيي از مواد مخدر را دوبار كشف مي كند و از طرف ديگر با ادا و ادافارهاي اين چنين براي اداره مافوق خوش رقصي مي كند تا از اين رهگذر هم امتيازاتي بدست بياورد.

متعاقبا دو قطعه زمين خريداري شده توسط وي به مقام قضايي معرفي خواهد شد.

متعاقبا دو قطعه زمين خريداري شده توسط وي به مقام قضايي معرفي خواهد شد.

مورد سوم اينكه زن ،مادر يا خواهر زندانيان را مرتبط با خود را به بهانۀ قدر داني از همكاري از زنداني آدم فروش توزيع كننده مواد و غيره اجازۀ ملاقات حضوري خارج از وقت و نوبت مي دهد. هنگام مراجعۀ ملاقات كننده هاي فوق ترتيبي مي دهد كه چند بار بدون بازرسيهاي رايج به درون زندان هدايت شوند. تا به اين طريق طعمۀ خود را شكار كند اينگونه خانواده ها كه معمولا خلافكار هم هستند از فرصتهاي بعدي سوء استفاده كرده و مقداري مواد به همراه خود مي آورند تا در حين ملاقات به زنداني شان بدهند تا درآمدي كسب كنند و براي مخارج زندان،غافل از اينكه دوبرمن زندان كه محض رضاي خدا طعمه شكار مي كند ،تله گذاشته است،لذا گير مي افتند و در اينجاست كه فرجي نژاد تمام قد وارد عمل مي شود و پرونده را در اختيار خود مي گيرد تا با قرباني كه به ناچار حاضر است براي رهايي از زندان به هر رذالتي تن در دهد رابطه بر قرار كند در اين مورد ،2 مورد مسلم اعلام و معرفي خواهد شد.

چهارم اينكه به قرار اطلاع موثق براي نوچه ها و مليجكهايش در بندهاي مختلف زندان از جمله در بند 1 و 3 به ترتيب به نام هاي ميرزا آقايي و چهار دري تره هم خورد نمي كند و در حد يك سگ هم برايش ارزش قائل نمي شوند كه تكه استخواني پرتاب كند.

رئيس بازرسي زندان آقاي شاهرخي خوب به ياد داريد كه در سال 87 براي دريافت چند كتاب مورد تاييد وزارت ارشاد عليرغم اينكه اداره كل پيگيري و نظارت قوۀ قضايي دستور صريح صادر كرده بود و عليرغم احرام و اوامر شخصي شما نه اجازۀ داد از كتابخانه زندان استفاده كنم و نه تا مدتها بعد در سال 88 كتابها را تحويل داد.

رونوشت به رئيس زندان رجايي شهر آقاي مرداني جهت اطلاع و پيگيري ارسال مي گردد. چنانچه ظرف مدت 2 هفته ترتيبات لازم براي رسيدگي هاي قضايي نسبت به موارد مذكور در اين شكوايه صورت نپذيرد به ناچار رونوشت آن به ساير مراجع منعكس مي گردد.

ارژنگ داودي

زندان رجايي شهر

معلم،شاعر،نويسنده و زنداني سياسي

پنجشنبه اول ارديبهشت ماه 1390
منبع: kanoonjb.com


نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • تایید عملکرد دولت دفاع مقدس توسط امام
 • هاشم خواستار معلم دربند: به ياد فرزاد كمانگر در زندان شمع روشن مي کنیم
 • باهنر: شرایط طرح سوال از رئیس جمهور فراهم است
 • افشاگری سایت توکلی در مورد برادرزاده مشایی
 • استدلال های وزیر اقتصاد برای افزایش قیمت ها
 • سخنگوی قوه قضائیه: جن‌گیرها دستگیر شدند
 • نامه سرگشاده احمد توكلی: لیست تخلفات دولت در اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها
 • بحران در نظام بانکی
 • بازرسی خانه بهزاد نبوی توسط نیروهای امنیتی
 • واکنش احمدخاتمی به ادعای رای ۳۵ میلیونی احمدی‌نژاد
 • روایتی از دیدار رهبری و احمدی نژاد
 • علی مطهری: سازمان مجاهدین انقلاب اولیه فرزند شهید مطهری است
 • تاج زاده: افق پیش روی ما سبز است
 • مراسم تولد فخرالسادات محتشمی پور
 • محسن آرمین: مطهری یک مصلح فکری و اجتماعی بود
 • گزارش رسا به مناسبت بزرگداشت احمد زیدآبادی
 • سکه دولتی، 420 هزارتومان شد
 • پیگیری سوال از احمدی‌نژاد مجددا كلید خورد
 • لاریجانی: دولت مطابق قانون عمل نکرد
 • پرویز داوودی: احمدی‌نژاد را آسان به دست نیاوردیم که آسان از دست بدهیم
 •