به روز شده: ۱۸:۱۹ تهران - سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰

علی شکوری راد: در دفتر هاشمی شنود کار گذاشته بودند

علی شکوری راد از شنود دفتر هاشمی رفسنجانی در دوره ریاست جمهوری اش خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، نماینده تهران در مجلس ششم در گفت و گو با ماهنامه نسیم بیداری خبر از شنود دفتر رئیس جمهور ششم داد و در توضیح این موضوع گفت: در اواخر دولت دوم آقای هاشمی و در نمازظهر نهاد ریاست جمهوری، یک درگیری بین محمد هاشمی و علی فلاحیان صورت گرفت که دلیل آن، این بود که اطرافیان آقای هاشمی متوجه شدند در دفتر خود آقای هاشمی هم شنود کار گذاشته شده است!

وی افزود: موضوع آقای هاشمی، اقتصاد و صنعت بود و در آن جا بعضی از مسائلی که در جامعه در قبال ساختار قدرت مطرح بود، به پای آقای هاشمی هم نوشته شود.

وی ابراز عقده کرده است که «به واقع سکوت وی [هاشمی رفسنجانی] به این مساله دامن زد و اظهار داشت: مثلا قتل های زنجیره ای که آقای خاتمی با همه مشکلات پیش آمده برای خود و دولتش، آن را تا حد امکان دنبال کرد در دوره آقای هاشمی اتفاق افتاده بود، اما وی سکوتش، به آن دامن زد و سبب شد این کانون توسعه یافته و جرات اقدامات بعدی را پیدا کند.

وی درباره موضوع حزب مشارکت در انتخابات مجلس ششم و تخریب هایی که علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام می شد نیز گفت: «مصوبه رسمی دفتر سیاسی حزب [مشارکت] در انتخابات مجلس ششم، این بود که آقای هاشمی به چالش کشیده نشود و انتقاد تند نسبت به وی صورت نگیرد.»

وی در عین حال ضمن تایید انتقاد به هاشمی رفسنجانی در ارگان حزب مشارکت گفت: علاقه جامعه به نقد و برخی سرخوردگی های قبلی، اثر خود را در فضای باز سیاسی که پس از دوم خرداد به درستی ایجاد شد، می گذاشت و هر روز در دفتر سیاسی درج این گونه مطالب در روزنامه حزب نقد می شد، اما روزنامه نگاران تازه نفس از این که می توانند کسی را در راس قله قدرت نقد کنند، خرسند بودند و به کارشان ادامه می دادند.-----
انتهای پیام

ارسال به شبکه های اجتماعی و پست الکترونیکی


نظرات

اقای شکوری راد گرامی بااین سابقه ای که نوشته ایدکه قطعا شماوسایراصلاح طلبان ازقبل میدانستیدکه نظامی که شما ازان دفاع ودرصدد اصلاح ان هستید این چنین اشگال ساختاری داردواین نظام یک نظام اقتدارگراست که از درون قدرت قابل اصلاح نیست وجالب است که هنوز هم شماوحزب مشارکت وسایرین براین عقیده باقی مانده ایدوباین عقیده که اصلاحات زمان لازم دارد خودراگول می زنیددرحالیکه ساختار یک نظام راخود نظام تغییر نخواهدداد چون اگر چنین کند دیگر ماهیت وجودیش راازدست خواهددادوبرای اینکار هم تجربه ثابت کرده که باجنبش همگانی مردم امکانپذیر خواهدشدونظام راوادارخواهدکرد که صدای مردم رابشنود.ضمنا شما اصلاح طلبان بدلیل ترس ازنقد گذشته درگذشته باقی مانده ایدوبراه حل نمی رسید ومتاسفانه هزینه های گزافی راهم پرداخت کرده اید.


اتحاد، پیشرفت و عدالت
در کشور برقرار است!

علی خامنه ای، از آغاز علنی شدن درگیری های بیت رهبری با دولت احمدی نژاد، علاوه بر راه اندازی عزاداری مفصل حضرت فاطمه با حضور خودش و بیعت گرفتن از حکومتیانی که به این عزاداری رفتند، پیاپی نیز با هیات هائی که آماده کرده و به دیدارش می برند دیدار کرده و سخنرانی می کند. این سخنرانی ها و دیدارها، موجب شده تا هر شب سیمای جمهوری اسلامی رهبر را فعال و ناظر بر امور و اداره کشور نشان دهد. از جمله این دیدارها، دیداری است که وی با جمعی که بعنوان منتخبان مردم استان کردستان کرد. در این دیدار نیز او ناطق است و آنهائی که به دیدارش برده می شوند "گوش". بنابراین هرنوع ادعائی را می کند بی آنکه کسی حضور داشته باشد که بلند شود و بگوید مصداق و نشانه آنچه که می فرمائید کجاست؟ یا شما بی خبرید از اوضاع و یا ما کر و کور و لالیم و از هیچ جا خبر نداریم.

این بخش از سخنان آقای خامنه ای که در ادامه می خوانید، همین معنی را ندارد؟:

«اکنون نام جمهوری اسلامی ایران، برجستگان و اهداف والای آن با شیرینی و عظمت در میان ملت‌ها یاد می‌شود و این کشور، آبروی بالایی در دل ملت‌ها دارد. وضع امروز کشور، آینده‌ی بهتر و روشن‌تر را نوید می‌دهد. کشور از اتحاد، پیشرفت و میل به حرکت علمی برخوردار است. ضمن آنکه در زمینه عدالت، کارهای برجسته و کم ‌نظیری انجام شده است. دشمنان وحدت ملی و پیشرفت کشور نتوانستند حقایق سفر کردستان را (اشاره به سفر خامنه ای به کردستان است . در همین سفر او مشخصات احمدی نژاد را بر شمرد و گفت که مردم به او رای بدهند که البته مردم چنین نکردند و ایشان علیه نظر مردم کودتا و نظر خود را با کشت و کشتار و پر کردن زندان ها به ملت تحمیل کرد) تحمل کنند لذا انتقام حقیرانه‌ای از شهید شیخ‌الاسلام گرفتند و این شخصیت فرزانه و مظلوم را به شهادت رساندند.»نظر شما

امروز در فیس بوک
آخرین اخبار
 • خرَد ورزی جایگزین مدیریت
 • آفات مطلق نگری
 • بیانیه گروهی از زنان اصلاحطلب در پاسخ به نامه های زندان رجایی شهر
 • بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران در اعتراض به فضای امنیتی حاکم بر دانشگاه
 • حمایت جمعی از فعالان دانشجویی خارج از کشور از اعتراضات دانشجویی
 • معتقدان واقعی نظام جمهوریت نظام را به انگیزه دفاع از اسلامیت آن نابود نمی کنند.
 • جنبش سبز مردم ایران در شادی تان شریک و در دشواری تان همدل است
 • در ذهـن بمبگذار انتحاری بلوچ چه میگذرد؟
 • تفسیرآقای احمدی نژاد از ولایت فقیه
 • پیام تسلیت جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی به مهندس موسوی
 • بیانیه اعلام حضور تشکل راه سبز امید گوتنبرگ (رساگ)
 • ویژه برنامه رسا به مناسبت تولد مسعود باستانی
 • نویسنده نامه به رهبر از زندان رجائی شهر به انفرادی منتقل شد
 • مصاحبه رسا با علی مزروعی درباره اختلاف جدید دو قوه بر سر ادغام وزارتخانه ها
 • مشکل بزرگ صاحبان قدرت این است که در درک اهمیت جایگاه اندیشه ناتوانند
 • اظهار نظر فرمانده نیروی انتظامی درباره تظاهرات ۲۵ اردیبهشت
 • رد نظر مجلس و شورای نگهبان توسط معاون احمدی‌نژاد
 • متداول ترین شکنجه، نگهداری ما درسلول های انفرادی بسیار کوچک است
 • مجادله بین احمدی‌نژاد و لاریجانی درباره ادغام وزارتخانه ها
 • سربازان گمنام شما از هیچ دروغ و نیرنگی برای اجرای پروژه اعتراف گیری دریغ نکرده اند
 •